Zwalczanie myszy

Myszy zaliczane są do grupy zwierząt synantropijnych tj. takich, które żyją stale lub okresowo w miejscach bytowania człowieka, w poszukiwaniu pokarmu, miejsc gniazdowania, ciepła lub schronienia. Myszy można spotkać w piwnicach domów, w kanalizacji miejskiej, w magazynach, sadach, polach, wysypiskach śmieci oraz budynkach mieszkalnych. Obecność i bytowanie myszy pociąga za sobą często straty materialne i niesie ze sobą szereg zagrożeń epidemiologicznych. Dlatego tak ważne jest skuteczne zwalczanie tych gryzoni. Firma Solinex oferuje profesjonalne metody zwalczania myszy w magazynach, budynkach mieszkalnych, zakładach spożywczych i innych miejscach ich występowania i żerowania.

Rodzaje myszy

Najpopularniejszym szkodliwym gryzoniem z rodziny myszowatych jest mysz domowa (łac. Mus musculus). Długość ciała tego szkodnika nie przekracza 11cm, a długość ogona wynosi ok. 10cm. Tempo reprodukcji mysz jest zadziwiające. Samica myszy może dać do 8 miotów w ciągu roku, w każdym z miotów rodzi się każdorazowo do 8 młodych. Innym z gryzoni jest mysz polna ( łac. Apodemus agrarius), jej długość dochodzi do 12cm, a długość jej ogona wynosi 9 cm.

 

Zagrożenia generowane przez szkodliwe myszy

Rodzaj zagrożenia Opis
Niszczenie mechaniczne Mysz domowa jest w stanie z łatwością niszczyć produkty użyteczności publicznej, przegryzać przewody powodując awarie systemów elektrycznych. Obecność myszy wpływa negatywnie na konstrukcję budynków, może być również przyczyną awarii instalacji wodociągowej.
Zagrożenie epidemiologiczne Myszy, tak samo jak szczury są transmiterami wysoce niebezpiecznych chorób zakaźnych. Mysz polna potrafi zanieczyścić dziesięciokrotnie większe ilości pokarmu niż sama spożywa. Produkty spożywcze, które miały styczność z myszami są często narażone na zanieczyszczenia ich sierścią i odchodami.
Czynnik stresogenny w hodowli zwierząt Obecność myszy utrudnia hodowlę zwierząd gospodarczych, np. kur na fermach kurzych.

Deratyzacja - zwalczanie myszy - Wrocław

Wieloletnie doświadczenie specjalistów firmy Solinex w zakresie zwalczania myszy we Wrocławiu pozwala na wykonywanie specjalistycznych usług deratyzacyjnych z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz skuteczności usług. Firma posiada specjalistyczne uprawnienia do wykonywania profesjonalnych zabiegów deratyzacji, w tym zwalczania myszy. Na życzenie Klienta jesteśmy w stanie przedstawić listę referencji z zakresu oferowanych przez nas usług. Posiadamy liczne certyfikaty branżowe, gwarantem jakości wykonywanych usług jest wdrażany obecnie system jakości ISO a zaufanie Klientów i partnerów biznesowych wielokrotnie potwierdziliśmy Złotym Certyfikatem Rzetelnej Firmy.

Więcej informacji znajdą Państwo na następującej witrynie: Solinex - deratyzacja

Deratyzacja - usługi

 • Zwalczanie myszy w zakładach przemysłu spożywczego
 • Deratyzacja w budynkach mieszkalnych
 • Zabezpieczanie szpitali i obiektów medycznych przed myszami
 • Deratyzacja w budynkach użyteczności publicznej
 • Zwalczanie myszy i szczurów na wysypiskach śmieci
 • Deratyzacja w kanalizacjach
 • Doraźne zabiegi deratyzacji i zwalczania gryzoni
 • Monitoring aktywności myszy i innych gryzoni
 • Zwalczanie myszy na terenach otwartych otaczających zakłady przemysłowe
 • Konsultacje deratyzacyjne
 • Oferujemy również profesjonalne szkolenia z zakresu deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji.
 
 

© Solinex 2012